خرید کریو دانلود فیلم دانلود فیلم

4g
حجم ترافیک در ویکی سرزمین هوشمندشبکه ‌های بی‌سیم/ سلولی با رشد انفجارآمیزی مواجه است و پیش‌بینی می‌شود نسل چهار شبکه‌های سلولی (مانند LTE) با وجود پروتکل‎های پیشرفته‌ای که در آن مورد استفاده قرار گرفته است پاسخگوی تقاضای کاربران نباشد.
قسمت عمده ترافیک در سطح شبکه های مخابراتی ناشی از سرویس های چند رسانه‌ای است. استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها و همچنین تمایل کاربران برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی را می‌توان از جمله عوامل رشد روز افزون ترافیک برشمرد.
با توجه به اینکه پهنای باند منبع با ارزش و کمیابی است، اختصاص پهنای باند بیشتر به شبکه‌های سلولی را نمی‌توان راه‌حل مناسبی برای پاسخگویی به کاربران قلمداد کرد. این امر کارشناسان را بر آن داشته است تا با استفاده از افزونه‌هایی همچون ویکی سرزمین هوشمندفمتوسل‌ها و ارتباط کاربر-به-کاربر1 در صدد پاسخگویی به نیاز رو به رشد کاربران برآیند.
فمتوسل‌ها ایستگاه‌های پایه کوچکی هستند که برای استفاده در خانه ها و اماکن عمومی طراحی شده اند و برای اتصال به شبکه سرویس دهنده از خطوط باند پهن مانند DSL و CABEL استفاده می کنند. با توجه به هزینه های سخت افزاری و نیاز به خطوط واسط پرسرعت، استفاده از این فناوری با محدودیت‌هایی مواجه است. ارتباط کاربر به کاربر مبتنی بر زیر ساخت ( D2D ) فناوری جدیدی است که به اپراتورها و سرویس‌دهندگان این امکان را می‌دهد که بر مبنای زیرساخت از قبل طراحی شده نسل چهارم کیفیت شبکه‌های سلولی را در ابعاد مختلف بهبود دهند.
4G-SLS
 در شبکه های سلولی، دو کاربر حتی زمانیکه در نزدیکی هم قرار دارند در دو گام فراسو  و فرو سو از طریق استگاه پایه باهم در ارتباط هستند(شکل 1). D2D به کاربران سلولی که در نزدیکی هم قرار دارند این امکان را می دهد بطور مستقیم و بدون گذر از ایستگاه پایه و شبکه هسته به مبادله اطلاعات بپردازند. اضافه کردن این نوع ارتباط به شبکه های سلولی مزایای زیادی بدنبال خواهد داشت. به علت فاصله کم بین کاربران D2D سرعت ارسال اطلاعات بالا و تاخیر کم خواهد بود. صرفه جویی در مصرف منابع شبکه، بهبود بهره وری طیفی، کاهش مصرف انرژی، افزایش پوشش شبکه سلولی، انتقال ترافیک شبکه سلولی و کمک در جهت رفع تراکم در شبکه از جمله نقاط قوت این فن آوری جدید خواهد بود. همچنین بستر منابی برای ایجاد سرویس های جدید ایجاد خواهد شد.
با توجه به اینکه ارتباط کاربر به کاربر امکان استفاده از منابع شبکه سلولی را دارد از لحاظ کیفیت سرویس و امنیت ارسال نسبت به سایر سایر فن آوری های برد کو تاه بیسیم وضعیت متمایزی دارد. در حالی که Bluetooth و Wi-Fi Direct از باند بدون مجوز (ISM) با تداخل غیر قابل کنترل استفاده می کنند ارتباط کاربر به کاربر می تواند از باند شبکه سلولی با تداخل کنترل شده استفاده کند. زیر ساخت شبکه سلولی (شامل ایستگاه های پایه) نیز در شناخت کاربران مناسب و برقراری ارتباط D2D نقش مهمی دارد. جدول 1 بطور مختصر فن آوری های برد کوتاه را با هم مقایسه می کند.
مقایسه فناوری بردکوتاه بیسیم
ارتباط کاربر به کاربر با ساختارها و کاربردهای متفاوتی در شبکه سلولی و یا حتی مستقل از آن قابل بررسی است. برای درک بهتر موضوع مطرح شده به ذکر سه مثال پرداخته شده است:
دو کاربر که تحت پوشش شبکه سلولی هستند اطلاعات خود را از طریق ایستگاه پایه مبادله می‌کنند. شبکه از روی آدرس‌های IP آن‌ها تشخیص می‌دهد که دو کاربر به یک ایستگاه پایه متصل هستند و از دو کاربر خواسته می‌شود که مکان‌های خود را گزارش دهند. در صورت نزدیک بودن دو کاربر بین این دو، لینک مستقیمی ایجاد شده که تحت کنترل ایستگاه پایه است و کانال‌های مربوط به سیگنال‌های کنترلی بین دو کاربر و ایستگاه پایه همچنان بر قرار خواهد ماند. در این حالت ترافیک شبکه سلولی از طریق لینک D2D انتقال می‌یابد.
می‌توان کاربرانی را در نظر گرفت که از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند. این کاربران آیتم قابل شناسایی بودن را فعال کرده‌اند. زمانی‌که در فاصله معقولی نسبت به هم قرار گیرند، شبکه به آن‌ها پیغام داده و امکان ارتباط مستقیم بین دو کاربر را فراهم می‌آورد.
در یک فاجعه قسمتی از زیرساخت شبکه سلولی صدمه دیده است. در این حالت یک کاربر می‌تواند با ایجاد لینک D2D با کاربری که تحت شبکه سلولی است به اولین شبکه در دسترس متصل شود. همچنین کاربران در این حالت می‌توانند تشکیل یک خوشه(cluster) بدهند ویکی از کاربران به عنوان سرخوشه نقشه ایستگاه پایه را بازی کند.
تصویر سمت راست قسمتی دیگر از کاربردهای ارتباط کاربر به کاربر را نشان می‌دهد.زمانی که کیفیت کانال بین کاربر و ایستگاه پایه مطلوب نیست، می‌توان از کاربری که دارای کانال مناسب تا ایستگاه پایه است و در نزدیکی کاربر اول قرار دارد به عنون رله استفاده کرد. کاربر اول با لینک D2D اطلاعات خود را به کاربر دیگر و از طریق آن به ایستگاه پایه ارسال می کند.
dd
ارتباط کاربر به کاربر به عنوان یکی از فناوری‌های نسل پنج نیز مطرح است.
دانلود ویدئو بطور گسترده توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک ویدئو ممکن است توسط کاربران متعددی از سرور (ایستگاه پایه یا نقطه دسترسی) دانلود شود. کشینگ در شبکه‌های بی‌سیم راهکاری است که می‌تواند پاسخگوی تقاضاهای غیر هم‌زمان کاربران برای دریافت یک فایل ویدئویی باشد.
تلفن‌های هوشمند و تبلت‌هایی که امروز توسط کاربران استفاده می‌شوند، دارای حافظه‌هایی با حجم بالا هستند. می‌توان برای ذخیره‌سازی فایل‌هایی ویدئویی در سطح شبکه از آن‌ها استفاده نمود. چنانجه ویدئو مورد درخواست در حافظه کاربران نزدیک به کاربر متقاضی وجود داشته باشد، با ایجاد لینک D2D به کاربر موردنظر منتقل می‌شود. در غیر این‌صورت ایستگاه پایه به کاربر متقاضی سرویس می‌دهد. پروتکل‌هایی مانند بیت تورنت با استفاده از لینک های D2D در شبکه های سلولی قابل پیاده سازی خواهد بود.

چالش های افزودن ارتباط کاربر به کاربر به شبکه سلولی

نحوه تشخیص دو کاربر مناسب برای ارتباط D2D
مدیریت سربار سیگنالینگی که برقرای هر لینک D2D به شبکه سلولی تحمیل می‌کند
نحوه تخصیص منابع شبکه سلولی به کاربران D2D
تضمین امنیت ارسال برای کاربران D2D
نحوه محاسبه تعرفه ها

مزایای افزودن فن آوری ارتباط کاربر به کاربر به شبکه سلولی

به علت فاصله کم بین کاربران D2D سرعت بالا و کاهش تاخیر در ارسال اطلاعات
صرفه‌جویی در مصرف منابع شبکه
بهبود بهره‌وری طیفی
کاهش مصرف انرژی
افزایش پوشش شبکه سلولی
انتقال ترافیک شبکه سلولی
کمک در جهت رفع تراکم در شبکه
ایجاد بستر مناسب جهت ایجاد سرویس‌های جدید

footnote

1)Device-to-Device Communication D2D
گردآوری و تالیف : راه‌کار سرزمین هوشمند

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید vpn خرید کریو Google
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید vpn خرید کریو Google