خرید کریو دانلود فیلم دانلود فیلم

فمتو سل ها بری انتقال ترافیک کاربران به شبکه هسته اپراتور خود از خطوط واسط باند پهن مانندDSL استفاده می کنند
scrum-task-board

فمتوسل یا به عبارت دقیق تر ایستگاه پایه فمتو سل، ایستگاه های پایه ای با توان مصرفی کم، برد محدود، کوچک و ارزانی هستند که به منظور افزایش پوشش و ظرفیت شبکه سلولی برای نصب در منازل، ادارات و مکان های تجاری طراحی شده اند. در حالی که یک ایستگاه پایه در شبکه سلولی می تواند شعاعی تا 30 کیلومتر را پوشش دهد، برد یک ایستگاه پایه فمتو سل حدود 10 تا 100 متر است.
هدف اصلی از نصب فمتوسل ها سرویس دهی بهتر به کاربران شبکه سلولی در داخل ساختمان ها است. آمار ها نشان می دهد که بیش از 50 % مکالمات و 70 % درصد ترافیک دیتا از داخل ساختمان ها نشات می گیرد. این در حالی است که به علت نفوذ پایین امواج رادیویی در دیوار ها، سطح سیگنال دریافتی توسط کاربران داخلی پایین است و در نتیجه کیفیت صدا و نرخ دیتا مطلوب نخواهد بود.
فمتو سل ها برای انتقال ترافیک کاربران به شبکه هسته اپراتور خود از خطوط واسط باند پهن مانندDSL ، کابل، فیبر نوری و یا لینک ها رادیویی مانند WIMAX استفاده می کنند. دروازه های فمتو همانند کنترل کننده های رادیویی شبکه سلولی دیتای دریافتی از صدها- هزاران فمتو سل را به سمت سوییچ های تلفنی و سوییچ های دیتای شبکه هسته هدایت می کند، شکل مقابل . دیتا مابین فمتو سل ها و دروزاه های فمتو با استفاده از IPsec رمز نگاری می شود. زمانیکه یک فمتو سل راه اندازی می شود داروازه فمتو سل آن را شناسایی می کند و تایید می کند که آیا یک نقطه دسترسی معتبر(Access point) است.

فمتوسل ها علاوه بر بلوک هایی که یک ایستگاه پایه دارد ممکن است المان هایی از کنترل کننده رادیویی شبکه و یا حتی بلوک هایی از شبکه هسته را نیز در بر داشته باشند. این بدین دلیل است که فمتو سل ها قرار است بصورت خودکار تنظیم و پیکره بندی شوند بطوریکه کاربران با اتصال کابل LAN و روشن کردن فمتوسل بتوانند از آن سرویس بگیرند.

عملکرد فمتو سل ها مانند یک نقط دسترسی دیتا خواهد بود. با این وجود فمتو سل ها با نقاط دسترسی وای فای (Wi-Fi) تفاوت دارند. وای فای از باند ISM که نیاز به مجوز ندارد استفاده می کند. در این باند امکان دریافت تداخل از سایر دستگاه هایی که از این باند استفاده می کنند وجود دارد در نتیجه کیفیت سرویس برای کاربران تضمین نیست. در مقابل فمتوسل ها قرار است از باند های سلولی برای سرویس دهی استفاده کنند. لینک بین کاربران و فمتو سل ها بر اساس استاندارد های سلولی است در حالیکه در وای فای لینک رادیویی بر اساس استاندارد 802.11 است. لایه فیزیکی و لایه MAC این دو فن آوری را متفاوت می سازد. با وجود این می توان انتظار داشت در آینده وای فای و فمتو سل بصورت یک پارچه روی یک نقطه دسترسی پیاده سازی شوند.
با توجه به اینکه توان ارسالی فمتو سل ها در حدود نقاط دسترسی وای- فای خواهد بود. استفاده از فتمو سل ها در ساختمان ها نگران کننده نخواهد بود. فمتو سل برای کاربا سیستم های سلولی CDMA، WIMAX و LTE طراحی شده اند. شرکت هایی مانند ودافن، اسپرینت و AT&T ارائه سرویس فمتو سل را آغاز کرده اند

فمتو سل و چالش های مطرح

دسترسی بسته (Closed access)
دسترسی باز (Open access)
دست به دست شدن بین ماکروسل و فمتوسل
تداخل بین فمتو سل ها و ماکرو سل
در دسترسی بسته به تعداد محدودی کاربر اجازه استفاده از فمتو سل داده می شود. در دسترسی باز کاربرانی که در نزدیکی یک فمتو سل قرار می گیرند می توانند از فمتو سل استفاده نمایند. اگر چه دسترسی باز، بار ترافیکی ماکروسل ها را سبک و آن را به فمتو سل ها انتقال می دهد مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. از آن جمله می توان به نگرانی های امنیتی که برای کاربران خانگی فمتو سل ها بوجود می آید اشاره کرد. همچنین افزایش کاربران فمتو سل ها ممکن است منجر به ترافیکی فراتر از ظرفیت خطوط واسط (مانند DSL ) شود.
دست به دست شدن (Hand off) بین ماکروسل و فمتوسل: چگونه ارتباط یک کاربر سلولی با یستگاه پایه ماکروسل با یک فمتوسل جایگزین می شود. و یا کاربری که توسط فمتو سل سرویس دهی می شود تحت چه شرایطی و چگونه باید از ایستگاه پایه ماکروسل سرویس بگیرد.
تداخل بین فمتو سل ها و ماکرو سل: قراراست فمتو سل ها از طیف سلولی برای سرویس دهی استفاده کنند. این امر ممکن است منجر به ایجاد تداخل بین ماکرو سل ها و فمتو سل ها و افت کیفیت سرویس کاربران شود. مثلا کاربر یک ماکروسل علاوه بر سیگنال دریافتی از ماکروسل خود از یک فمتو سل که در نزدیکی او قرار دارد و از همان فرکانس استفاده می کند نیز سیگنال ( تداخل) در یافت خواهد کرد.

 

footnote

1) Femto Gateway
2) Radio Network Controller (RNC)
3) Hand off

 

مراجع:

[1] K. Elleithy and V. Rao,” Femto Cells: Current Status and Future Directions” International Journal of Next-Generation Networks (IJNGN) Vol.3, No.1, March 2011.
[2] V. Chandrasekhar and J. G. Andrew “FemtoCell Networks: A Survey” IEEE Communications Magazine Sept 2008.
[3] http://www.fujitsu.com

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید vpn خرید کریو Google
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید vpn خرید کریو Google