خرید کریو دانلود فیلم دانلود فیلم

مدل استرس رابینز
بسیاری از انسانها به رغم این که عصبی و هیجان زده نمی شوند، از تاثیرات و عوارض ضعیف کننده و مخرب استرس در امان نیستند. حتی در صورتی که احساس یاس و اضطراب وجود ندارد، استرس می تواند شیوه و طرز رفتار ما را با دیگران تغییر داده، یا به بدن ما آسیب جدی وارد سازد. عوامل بسیاری سبب بروز استرس می شوند.مثلا بیماری، دیر رسیدن به محل کار، ترافیک و … اما مهمترین عامل طرز برخورد، نوع نگاه و نگرش ما به حوادث و اتفاقاتی است که پیرامون ما می افتد.
ما می توانیم احساسات خود را تغییر دهیم. این کار از طریق تغییر در رفتار یا تغییر در تفکر و طرز فکرمان میسر می شود. به عنوان مثال انجام دادن مقداری از یک کار می تواند ما را از نگرانی درباره ی آن برهاند. ایجاد یک برداشت و فهم جدید از یک وضعیت خاص، از هراس و استرس ناشی از آن می کاهد.
در این بخش سعیمان بر اینست که مفاهیم استرس و علائم آن تشریح شود و سپس آزمون شناسی سطح استرس کارکنان در شرایط محیط کاری آورده شود تا از طریق آن سطح استرس هر یک ارزیابی شود و در بخش آخر راه های مقابله با استرس ارائه می شود. همیشه سطح بهینه ای از استرس برای افزایش عملکرد لازم است، بنابراین تلاش باید بر این باشد که سطح استرس در حد بهینه ای حفظ گردد.

رابطه بین عملکرد و استرس

“یرکز ودادسون” دو نظریه پرداز مدیریت هستند که ارتباط استرس و عملکرد را در قالب “قانون یرکز ودادسون” ارائه نمودند.
همانطور که در شکل فوق نشان داده شده است، عملکرد، زمانی در بالاترین سطح قرار دارد که استرس بهینه وجود دارد. وقتی که استرس کم است و یا خیلی زیاد است، عملکرد پایین است و تنها زمانی که استرس در حد متوسط و بهینه است عملکرد فرد نیز حداکثر است.
مدل استرس رابینز

سبک های مقابله با استرس

افراد در مقابله با موقعیت های استرس زا، واکنش های متفاوتی از خود نشان می دهند. عده ای در مقابله با استرس به راحتی تسلیم شده و هیچ فعالیتی در جهت اجتناب یا روبرو شدن با عامل استرس زا از خود نشان نمی دهند.استرس نتیجه برنامه ریزی ضعیف است. افراد باید زمان کافی برای رسیدن به اهداف کاری خود در اختیار داشته باشند.ضعف برنامه ریزی منجر به گیج شدن در مورد اهداف، فعالیت سریع و ناتوانی قابل توجه می شود.
مدیریت استرس یکی دیگر از راههای مقابله و تعدیل کردن استرس می باشد. روش مدیریت استرس برای مقابله با عوامل استرس زا استفاده می شود که عوامل استرس زای اصلی چهار دسته هستند که در جدول زیر آورده شده است.
برای مقابله موثر با این چهار دسته عوامل استرس زای اصلی میتوان از استراتژی های مدیریتی استفاده کرد که استراتژی های حذف آنها نیز در جدول بعد درج شده است.

نتیجه‌گیری و پیشنهاد

به مدیران شرکت‌ها پیشنهاد می‌گردد که ابتدا برای شناسایی سطح استرس نیروی انسانی خود آزمونی را تحت عنوان آزمون استرس انجام دهند و از اطلاعات بدست آمده برای افزایش عملکرد شرکت و افزایش بازده کارخانه گام بردارند که می تواند سودآوری بیشتر شرکت را به همراه داشته باشد.

گردآوری و تالیف : راه‌کار سرزمین هوشمند

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید vpn خرید کریو Google
خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود آهنگ ایرانی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم vpn خرید vpn خرید کریو Google